Z życia Kościoła: Nowy biskup dla Kościoła: J. Eks. ks. bp Józef Selway

„Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię,
rozumiałem jak dziecię, myślałem jak dziecię.
Gdy zaś stałem się mężem, usunąłem, co było dziecinnego”
(I Kor. XIII, 11).

bp-selway-msza2.jpgZgodnie z tą myślą Pawłową „Myśl Katolicka” zajmować się będzie przede wszystkim poważną katolicką strawą, czyli doktryną, znacznie mniej miejsca poświęcając sprawom przelotnym. Przeciętny tradycjonalista, jak doświadczenie niestety ciągle pokazuje, zbyt wiele czasu traci na śledzenie wydarzeń politycznych czy religijnych, nie będąc przy tym w stanie ich właściwie osądzić.

Otóż najlepszym czynnikiem kształtującym właściwe spojrzenie na rzeczy, ów zmysł katolicki czy integralnie katolicki punkt widzenia, jest właśnie zdrowa doktryna, przede wszystkim teologiczna i filozoficzna (oczywiście odpowiednio dostosowana do zdolności i dotychczasowej wiedzy każdego).

Niemniej jednak na naszych łamach znajdą swe miejsce również ważniejsze wydarzenia związane z działalnością Instytutu Matki Dobrej Rady oraz duchownych i instytutów bezkompromisowych wobec modernistów. Taki będzie cel działu „Z życia Kościoła”.

– – –

Jedną z najważniejszych wieści ostatnich miesięcy jest zapowiadana sakra, której udzielić miał J. Eks. ks. biskup Donald J. Sanborn swemu wieloletniemu i najbliższemu współpracownikowi, ks. Józefowi Selwayowi. Współkonsekratorami byli J. Eks. ks. biskup Gerard Stuyver z Instytutu Matki Dobrej Rady oraz J. Eks. ks. biskup Daniel Dolan z parafii św. Gertrudy w Ohio (USA).

Sakra odbyła się wczoraj, w święto Katedry św. Piotra w Antiochii, w Seminarium Trójcy Przenajświętszej (Brooksville na Florydzie, USA) o godzinie 10:00 rano czasu lokalnego.

Warto zauważyć, że zarówno konsekrator, jeden ze współkonsekratorów jak i nowy biskup przyjmują teologiczne rozwiązanie biskupa Ludwika Michała Guérard des Lauriers OP, zwane tezą z Cassiciacum (o której szerzej można przeczytać na naszej stronie).

Deo gratias i nowemu biskupowi, którego czeka wiele pracy na niwie Pańskiej: ad multos annos!

Poniżej zaś przedstawiamy kilka zdjęć z ceremonii lub z nią związanych („klikając” w nie zobaczą je Państwo w powiększeniu).

Redakcja „Myśli Katolickiej”

Zaproszenie na sakrę dla duchownych (ze strony Instytutu Matki Dobrej Rady):

Herb biskupi nowego biskupa:

Zdjęcia z ceremonii sakry:

Zdjęcia z dzisiejszej Mszy nowego biskupa:

bp-selway-msza2.jpg

Tu można zostawić komentarz.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s