W rocznicę śmierci ks. bpa Gunthera Storcka

Na łamach naszego internetowego pisma przestawiać będziemy nasze wzory, postacie pionierów zasłużonych w walce z soborowym modernizmem, zwłaszcza duchownych, ale i świeckich. Czynić to będziemy po pierwsze po to, aby wypełnić lukę tworzoną przez monopol „tradycji” FSSPX, które szerzy mit o wyłączności walki podjętej przez abpa Lefebvre’a i jego bractwo (zwraca na to uwagę ks. Carandino w niedawno opublikowanym przez nas tekście z „Opportune Importune”). Pragniemy oddać sprawiedliwość tym, którzy zostali poddani autentycznej damnatio memoriae, dlatego będą oni tu przypominani, by świecić nam przykładem wierności wierze w czasach i okolicznościach trudniejszych pod pewnymi względami od naszych.

Redakcja „Myśli Katolickiej”

Biskup Storck zmarł w Monachium 23 kwietnia [1993 r. – przyp. tłum.]. Doktor filozofii i teologii, urodził się w 1938 r., przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Błażeja Kurza, franciszkanina wiernego tradycji Kościoła, oraz został konsekrowany na biskupa przez biskupa Guérard des Lauriers 30 kwietnia 1984 r.

Był człowiekiem wielkiej gorliwości, stworzył w Niemczech seminarium pod wezwaniem Najdroższej Krwi Chrystusa i powierzył młodym kapłanom kontynuację swojego dzieła. Z powodu niektórych jego wyborów w zakresie filozofii i teologii, niepodzielanych przez nas, Instytut z nim nie współpracował; poznawszy go osobiście w Monachium, zachowujemy jednak wspomnienie jego braterskiej miłości i gościnności. Jego kapłanom składamy nasze chrześcijańskie kondolencje.

Tłumaczył z języka włoskiego Władysław Ostrowski. Źródło: pismo „Sodalitium”, nr 34 z czerwca/lipca 1993 roku (wersja włoskojęzyczna), s. 46.

Requiem aeternam donna ei Domine. Et lux perpetua luceat ei. Requiescat in pace. Amen.

Tu można zostawić komentarz.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s