Artykuł wstępny najnowszego numeru „Opportune Importune” (nr 34)

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiamy tłumaczenie artykułu wstępnego najnowszego numeru pisma oratorium Instytutu Matki Dobrej Rady z Rimini.

I my naszym Czytelnikom w lato życzymy przede wszystkim większej ofiarności i częstszego przystępowania do sakramentów, ale prawdziwych, katolickich, ważnych, nie w jedności z modernistami, nawet gdy to pociąga za sobą długą i niewygodną podróż.

Redakcja „Myśli Katolickiej”

Artykuł wstępny

Lipiec jest miesiącem poświęconym Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Św. Kasper del Bufalo (1786-1837) był niestrudzonym apostołem tego nabożeństwa, w szczególności poprzez głoszenie misji ludowych w miastach i po wsiach środkowych Włoch dogłębnie wstrząśniętych bezbożnością wywołaną przez inwazję napoleońską. Św. Kasper wszędzie (wraz ze swymi współbraćmi, uznanymi później przez Kościół jako Misjonarze Przenajdroższej Krwi Chrystusa) nauczał o Krwi Odkupiciela, wyrazie miłości Boga, który stał się człowiekiem, o jej nieskończonej wartości ofiarowanej na Kalwarii dla naszego odkupienia. Słysząc płomienne słowa św. Kaspra nawet najbardziej zatwardziałe serca zostawały pokonywane przez łaskę i godziły się z Bogiem i bliźnim, pozostawiając w konfesjonale ciężar przeszłych win i znajdując w Przenajświętszym Sakramencie, przyjmowanym z głęboką miłością, pokarm potrzebny do wytrwania na drodze cnoty.

Nasza niezawodna miłość do Mszy świętej (tej prawdziwej, tej świętej, tej katolickiej, odprawianej bez profanowania jej wymienianiem w Kanonie imienia materialnego okupanta Stolicy Apostolskiej) pozwala nam adorować Przenajdroższą Krew ofiarowaną na ołtarzu i otrzymywaną w Przenajświętszym Sakramencie. Ponieważ lato jest czasem, w którym wiele dusz zbytnio się rozluźnia, narażając się nawet na ciężkie upadki, nabożeństwo do Boskiej Krwi Chrystusa może podtrzymać ogień miłości, jak mówią słowa pięknej modlitwy: „Niech Krew, którąś przelał dla naszego odkupienia, obmyje nas z grzechu i wybawi nas od pułapek złego”.

Są to życzenia, które kieruję do wszystkich Czytelników, aby uświęcić ten miesiąc, lipiec, i całe lato nabożeństwem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, stawiając również czoła niedogodności związanej z dodatkowymi podróżami, aby móc uczestniczyć z większą regularnością we Mszy świętej i coraz częściej przystępować do Sakramentów świętych. Oto właśnie dobra walka, do uczestnictwa w której wszyscy jesteśmy wezwani: bitwa o wiarę, o Mszę i o uświęcenie duszy. Pozostawiamy innym próżne bitwy, które nie mają na celu – w duszach i w społeczeństwie – chwały Chrystusa Króla.

ks. Hugon Carandino

Tłumaczył z języka włoskiego Władysław Ostrowski. Źródło: „Opportune Importune”, nr 34 z lipca 2018 roku, s. 2.

Tu można zostawić komentarz.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s