W rocznicę śmierci o. Marcina Stepanicha OFM Cap

19 listopada przypada 6 rocznica śmierci amerykańskiego franciszkanina o. Marcina Stepanicha, należącego do grona tych duchownych, którzy mieli odwagę sprzeciwić się soborowym reformom i odrzucali autorytet modernistycznych okupantów Watykanu i wszystkich innych diecezji na świecie.

Urodził się 12 listopada 1915 roku w rodzinie katolickich imigrantów ze Słowenii, a 5 grudnia został ochrzczony i otrzymał imię Franciszek. Wychował się wraz z ośmiorgiem rodzeństwa na farmie w stanie Kansas. Życie rodziny Stepanichów przenikał głęboko duch wiary, co zaowocowało dwoma powołaniami zakonnymi i jednym kapłańskim.

2 września 1934 Franciszek wstąpił do słoweńskiego klasztoru franciszkańskiego, znanego jako Seminarium Najśw. Maryi Panny, nieopodal Lemont, w stanie Illinois. Przybrał imię Marcin dla uczczenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która na nazwisko miała Martin (co oznacza Marcin). 18 maja 1941 roku przyjął święcenia kapłańskie. Po namowach innego zakonnika, franciszkańskiego teologa, zdecydował się kontynuować studia, które przyniosły mu tytuł doktora świętej teologii.

Wszyscy mamy dług wdzięczności wobec tych bezkompromisowych duchownych, którzy będąc robotnikami pierwszej godziny, narażeni byli na największe trudy i przeciwności dla zachowania nieskażonej wiary katolickiej. Powinniśmy szczególnie gorąco modlić się za ich dusze.

Więcej informacji o życiu tego zakonnika można znaleźć na na blogu ks. Cekady.

Requiem aeternam dona ei Domine. Et lux perpetua luceat ei. Requiescat in pace. Amen.

A.Z.P.

Tu można zostawić komentarz.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s