Ostatni list bpa Guérard des Lauriers i notka od Redakcji

W oktawę Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej ukończone zostało tłumaczenie prawdopodobnie ostatniego listu bpa Guérard des Lauriers. List napisany został do ks. Belmont i zamieszczony jest pod tekstem tego ostatniego o Niepokalanym Poczęciu, który to stanowił powód korespondencji.

Tekst dominikanina, podobnie jak tekst ks. Belmont, jest trudny w samym oryginale, więc jeszcze trudniejszy będzie dla polskiego Czytelnika, nie tylko z racji ściśle językowej, związanej z przekładaniem francuskiego na polski, ale i jego treści, która porusza dane z metafizyki i teologii.

Przypominamy przy tej okazji o możliwości komentowania i zadawania pytań dotyczących tekstów. Kto pyta nie błądzi, a do uczynków miłosiernych względem duszy należą: nieumiejętnych nauczać i wątpiącym dobrze radzić. Dlatego na szczere i konkretne pytania chętnie odpowiemy wedle naszej wiedzy, a czego nie wiemy, tego się dowiemy, doczytamy lub dopytamy tych, którzy wiedzą i odpowiemy. Przypominamy przy okazji o zasadach komentowania.

Redakcja „Myśli Katolickiej”

Tu można zostawić komentarz.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s