Co nowego w Instytucie Matki Dobrej Rady

Choć na łamach „Myśli Katolickiej” głównie zajmujemy się doktryną, obiecaliśmy także raz po raz przedstawiać wydarzenia związane z Instytutem Matki Dobrej Rady (IMBC), sodalicją, do której należą kapłani, bracia, siostry i świeccy, założoną w 1986 r. (tu można przeczytać o celach Instytutu, a tu o okolicznościach jego powstania). Wypadające zwykle 26 kwietnia święto Matki Dobrej Rady jest ku temu doskonałą okazją. Choć w tym roku, z powodu Oktawy Wielkiej Nocy, swą Patronkę Instytut będzie wspominał w poniedziałek, 29 kwietnia, dziś przedstawimy kilka ostatnich i najbliższych wydarzeń, a w poniedziałek pojawi się tekst przeznaczony bardziej dla formacji umysłowej i duchowej.

Na początku miesiąca informowaliśmy już o niedawno powstałym Ośrodku Myśli im. Ks. de Totha, kolejnym takim ośrodku myśli związanym z IMBC.

Na początku roku powrócił temat literatury dekadentystycznej promowanej przez włoskich tradiekumenistów z Radio Spada (rozpopularyzowanych niestety również w Polsce). Autor Hańby tradycji (La vergogna della tradizione) i przełożony Instytutu w jednej osobie udzielił wywiadu na temat swej książki. Na stronie IMBC pojawiło się także tłumaczenie instrukcji Św. Oficjum Inter mala z 3 maja 1927 r., w którym potępiona jest literatura zmysłowa i mistyczno-zmysłowa. Choć dokument nie wymienia autorów z nazwiska, wiadomo, o kogo chodziło. Co ciekawe, denuncjacje do Rzymu pochodziły od świeckiego adwokata z Nicei, Rajmunda Hubert, który był znajomym ks. Emanuela Barbier i o. Karola Maignen (o których można przeczytać tutaj). Warto w tym temacie znowu przypomnieć sobie to, co zostało napisane np. w artykule „Obowiązek katolickiego publicysty”.

Pod koniec stycznia ks. Ricossa wygłosił wykład pt. „Chrześcijaństwo, hebraizm i islam: bracia w wierze Boga jedynego czy rywale”, w którym w sposób jak zawsze interesujący obala różne ekumeniczne mity oparte na fałszywym pojęciu Boga, w którego wszystkie „religie monoteistyczne” miałyby wierzyć. Nagranie z wykładu dostępne jest tutaj.

Na uroczystość Matki Bożej Gromnicznej wyszedł najnowszy numer (35) pisma „Opportune Importune”. Tłumaczenie bardzo aktualnego, jak zwykle, artykułu wstępnego pojawi się wkrótce na łamach „Myśli Katolickiej”.

W lutym, po kolejnym samolotowym wywiadzie z Bergoglio, pełnym błędów i zaprzeczeń nauczania Kościoła, pojawił się na stronie Instytutu tekst przedstawiający nauczanie Kościoła w sprawie tzw. edukacji seksualnej. Po zacytowaniu słów samego Bergoglio, ks. Giugni, autor artykułu, przedstawia nauczanie Piusa XI i Piusa XII, któremu zaprzecza obecny okupant Watykanu. Następuje krótka refleksja i wnioski. Być może tekst zostanie przetłumaczony na łamach „Myśli Katolickiej”, lecz nie jest to sprawa pilna.

Jutro postulantka narodowości francuskiej przyjmie habit sióstr Instytutu Matki Dobrej Rady.

W sobotę 1 czerwca w Verrua Savoia święcenia kapłańskie przyjmie ks. Bernard Langlet, członek IMBC narodowości francuskiej. Święceń udzieli bp Gerard Stuyver, również członek tegoż Instytutu.

W najbliższym czasie zwłaszcza ks. diakona i siostrę postulantkę polecajmy naszej modlitwie.

Redakcja „Myśli Katolickiej”

Tu można zostawić komentarz.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s